Lyžák 2020

Autor: | Posted on: Březen 2, 2020

Lyžařský výcvikový kurz se i přes vrtochy letošní zimy vydařil! Poprvé jsme lyžovali ve Skiareálu Kraličák v podhůří Kralického Sněžníku v obci Stříbrnice.

Skiareál Kraličák nábízí 11 sjezdovek, z nichž jsou některé přes kilometr dlouhé. Sněhové podmínky byly letos naštěstí dostačující a teploty příznivé, takže jsme si užili jak sjezd, tak i běžecké lyžování ve stopě.

Začátečníci využili dětského Funparku se skvělými zimními atrakcemi, kde se mohli vyvézt pojezdovým kobercem nebo vlekem a potrénovat základní oblouky, brždění a cviky rovnováhy. Pokročilejší se mohli vyvézt dvojsedačkovou lanovkou na vrchol skiareálu, kde se dalo využít dalších sjezdovek podle délky a náročnosti. Odtud jsme se také mohli kochat krásnými výhledy na vrcholy Jeseníků: Šerák, Keprník, Praděd a další.

Všichni žáci zvládli sjezdařský výcvik na výbornou. Některým se pak podařilo vyladit lyžařské umění do krásných řezaných (carvingových) oblouků. Lyžařské dovednosti pak mohl každý uplatnit ve sjezdařském závodě, kde všichni zvládli slalom bez problémů. Ti nejlepší pak byli oceněni diplomy a krásnými cenami od našich sponzorů.

Lyžařský kurz však není jen o lyžování, ale také o kamarádských vztazích, společných večerních programech plných her a zábavy, zpívání u kytary nebo také o zajímavých tématech z oblasti pobytu na horách, správném chování na sjezdovce a zimní přírodě. Povídali jsme si o motivaci a metodice lyžování, o lyžařských disciplínách a o historii tohoto krásného sportu.

Zima na horách má své kouzlo, a tak doufáme, že se tato forma trávení volného času, stane „srdcovou záležitostí“ i některých našich absoloventů.