Okrskové a okresní kolo v košíkové starších hochů 2019

Autor: | Posted on: Březen 27, 2019

Na „okrsku“ první, na „okrese“ třetí. Taková je konečná bilance v košíkové starších hochů.

6. 3. 2019 se odehrálo ve Velké Bystřici okrskové kolo v  košíkové. Tradičním soupeřům z Velkého Týnce, Tršic a Velké Bystřice jsme už několik let nedali šanci na postup do okresního kola.

To se letos hrálo 19. 3. ve Šternberku na ZŠ Dr. Hrubého, překvapivě na palubovce o menších rozměrech než je reálné basketbalové hřiště. Bohužel i na této úrovni chyběli profesionální rozhodčí, což se projevilo dost zásadním způsobem na průběhu celého turnaje.

Do prvního zápasu jsme museli nastoupit nerozcvičení, protože turnaj začal dříve než bylo v propozicích. Škoda jen, že jsme narazili na favority turnaje ZŠ Heyrovského, kteří nakonec celý turnaj vyhráli a postoupili tak do krajského kola. Jako jediní jsme však s favority drželi krok a hráli velice vyrovnaný zápas. Prohráli jsme jen o jediný koš 21-23. S mírnou hořkostí a s rozladěním z výkonu rozhodčích a časomíry jsme museli nakonec porážku přijmout. V dalším průběhu jsme už nedokázali tolik bojovat se 100% nasazením, protože jsme věděli, že postup do „kraje“ se nás už netýká. Nakonec jsme si přivezli pohár za 3. místo.

Pochvalu zaslouží zejména všichni deváťáci pro bojovnost a nasezení za nepříznivého stavu ve vývoji utkání. Příkladný výkon předvedl rozehrávač Matěj Zacpal, který svými zkušenostmi ze závodní košíkové táhl výkon celého družstva.

Ostatní hráči měli možnost nasbírat zkušenosti do dalšího ročníku a deváťákům přejeme úspěšné pokračování ve skvělých sportovních výkonech třeba na střední škole.

Družstvo ZŠ Velký Újezd:

Křivánek Jakub  (student VIII.), Sýkora Zdeněk  (student VIII.), Novák Filip  (student VIII.), Tamborský Nicolas  (student VIII.), Švarc Tomáš  (student IX.), Zacpal Matěj  (student IX.), Fojtík Jakub  (student IX.), Kuča Jaroslav  (student IX.), Stodolka Jakub  (student IX.), Niesner Martin  (student IX.)