Oslava 40. výročí naší školy

Autor: | Posted on: Prosinec 4, 2023

Ve znamení předvánočního veselí, koled, dětského divadla a pracovních dílniček proběhla oslava 40. výročí založení naší školy.

Do svých dětských let se vrátili rodiče, kteří navštívili slavnostně vyzdobenou školu ve Velkém Újezdě. Někteří dokonce usedli do lavic ve třídách, do kterých jako žáci prvního stupně chodili. Následné fotografování se neobešlo bez smíchu a vykládání veselých historek. Podobná atmosféra panovala také při prohlížení starých kronik nad fotografiemi bývalých spolužáků a kantorů.

Hned na úvod bravurně zazpíval dětský sbor známé vánoční písničky a nejmenší žáci pak sehráli působivé divadelní představení, doprovázeni nadšeným aplausem všech přítomných. Potom se hosté oslav založení školy rozešli do jednotlivých tříd, kde se věnovali vánočním dílničkám od výroby svícnů až po zdobení křupavých perníčků. Kouzlo dálek si mohli zájemci navodit také na exotické přednášce o indiánské zimě v dalekém Peru.

Občerstvit se mohli všichni návštěvníci v sympatické  kavárničce s výbornou kávou i lahodnými zákusky. Na své si přišli i milovníci hot dogů a vánočního punče.

Celá slavnost pak vyvrcholila v šesté hodině večerní slavnostním rozsvěcením vánočního stromku a zpěvem koled u slámového Betlému.

Autor: Vojtěch Sláma