OVOV – okresní kolo

Autor: | Posted on: Květen 2, 2018

V odznaku všestrannosti bodovali Vojta Herinek a David Chodil.

Pod dohledem bývalých reprezentantů ČR se 27. dubna 2018 na atletickém stadionu v Olomouci konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Šárka Kašpárková (MS zlato – Trojskok 1997), Petr Zapletal (Reprezentace ČR – Volejbal) , Eva Ryšavá – roz. Celbová (MS bronz – Beachvolejbal 2001), Jana Komrsková (Reprezentace ČR – Sportovní gymnastika), Adriana Rikl-Gerši (Reprezentace ČR – Tenis) a další, přišli povzbudit mladé sportovce, kteří si změřili své síly v pětiboji (trojskok, medicinbal, švihadlo, kliky, běh na 1000 m).

Závodila družstva: 4 dívky a 4 chlapci (roč. nar. 2004, 2005, 2006 a 2007) a jednotlivci: ročníky narození 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 a 2008.

Výsledkově byli z našich žáků nejúspěšnější v kategorii jednotliuvců 2007 Vojta Herinek (2. místo) a David Chodil (3. místo).

Další podrobnosti o umístění našich žáků naleznete zde.

Odznak všestrannosti pomáhá všem, kdo mají chuť soutěžit, a především malým sportovním talentům také v rozvoji, jehož vznik iniciovali dva zlatí desetibojaři, Robert Změlík a Roman Šebrle. Žáci plní v rámci této části projektu devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se setkají s desítkami olympioniků a sportovních osobností a zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce.

Disciplíny mohou plnit i dospělí, jak dokazují například mnozí učitelé, kteří v OV také soutěží. Kompletní tabulka úrovní odznaků pro všechny kategorie v rozsahu od 7 let do 66+ let je k dispozici ZDE.