Já a život v zimě

Autor: | Posted on: Únor 27, 2019

V měsíci lednu a únoru jsme se nechali ve II. oddělení ŠD inspirovat příběhem „Krtek a sněhulák“od Zdeňka Milera v rámci integrovaného bloku „Já a život v zimě“.

Děti se prostřednictvím námětových her na sněhuláky („Pozor, sněhová koule“, „My sněhuláčci veselí“ a „Koulovaná“) dokázaly vcítit do role sněhuláka a vyjádřit tím svou představu. Děti měly v nabídce také mnoho omalovánek sněhuláků i pracovní list „Sněhulák na bruslích“ ,ve kterém vykreslovaly předem určené barvy podle čísel 1 – 7. Dále ve skupině skládaly a potom lepily z PET vršků sněhuláka na balicí papír, kde si zopakovaly často aplikovanou kooperativní činnost v ŠD. Také sestavovaly i malovaly sněhuláky na stěnu chodby ŠD a na nástěnku vytvořily zapouštěním barev do klovatiny zimní čepice    pro sněhuláky. Ve třídě tu správnou zimní atmosféru dotvořily rukavicemi pro sněhuláky, mraky se sněhovými vločkami, stojánkem s obrázkem sněhuláka, zamrzlými okny a sněhovou královnou. Dokonalou iluzi zimy, ať už ve třídě nebo na oknech, zakončily papírovými sněhovými vločkami.

Samozřejmě, že i zima nám byla letos nakloněna a děti si mohly během pobytu venku vyzkoušet různé boby, lopaty a talíře, ale našeho sněhuláka jsme si raději vyrobili v ŠD z polystyrenových koulí, aby nám vydržel až do jara. No posuďte sami, není ještě nádherný.