Motýlci

Motylek_logo
Třídu Motýlků v současnosti navštěvuje 25 dětí. Proč právě název Motýlci? Než se motýlek stane motýlkem, musí absolvovat poměrně složitý proces metamorfózy: housenka – zakuklení – vylíhnutí  nádherného pestrobarevného motýla, který je pak vypuštěn do volné přírody.
Stejně jako v naší třídě, kde se děti postupně připravují na vstup do ZŠ, což je také složitý proces, skládající se z přípravy v oblasti: pohybové a sebeobslužné, citové, jazykových a řečových dovedností, jemné motoriky a pravolevé orientace, zrakové a sluchové percepce, myšlenkových operací, matematických dovedností, záměrné pozornosti, v obalsti orientace v sociálním, kulturním i okolním prostředí. Nakonec chtě nechtě všichni Motýlci zatřepetají křídly, mihnou se vzduchem a zůstane jen vzpomínka lehká jako peříčko, protože naši Motýlci odletí na jinou louku a tam se z nich stanou prvňáčci.

 

U MOTÝLKŮ

Holčička a chlapeček,
Anička a Mareček,
také další kamarádi,
co se spolu mají rádi.

Jdou do školky vesele,
mají tu své přátelé,
hodné paní učitelky,
není čas na žádné lelky.

Učíme se zpívat, hrát,
kreslit, cvičit tancovat.
1, 2, 3, 4, 5,
to už známe nazpamět.
Poznat Bé a nebo Á,
to je pro nás zábava.

Jaro, léto, podzim, zima,
u Motýlků to je príma.

V Motýlkové třídě se o děti starají:

 • třídní učitelka – Soňa Polcrová
  Jako paní učitelka působí v mateřské škole už mnoho let. V práci s dětmi upřednostňuje přirozenost, různorodost a tvořivost. Její práce se řídí mottem:

 

 • třídní učitelka – Mgr. Vendula Dostálová
  Má  více než dvacetiletou praxi  s dětmi mladšího školního i předškolního věku (z toho posledních 6 let jako učitelka v 1. a 2. ročníku málotřídní základní školy, ve které působila zároveň jako ředitelka školy). Kromě pedagogického vzdělání (střední pedagogická škola a VŠ pedagogická) má i psychologické vzdělání. V práci s dětmi upřednostňuje přirozenost, různorodost a tvořivost. Její práce se řídí mottem: Jací jsme, takové budou naše děti.

 

 • asistentka pedagoga – Michaela Bernhauerová
  Pracuje převážně s dětmi, které potřebují větší podporu a více pozornosti, ale ráda pomůže i ostatním dětem. Její práce se řídí mottem: 

 

 • paní školnice – Hana Sýkorová
  Vzorně pečuje o pořádek a čistotu ve školce, mimo to ráda peče nejrůznější sladké laskominy.
  Ve volném čase se věnuje svým dětem a rodině. Její práce se řídí mottem: Sranda musí být.