Vánoce všemi smysly

Autor: | Posted on: Prosinec 5, 2022

Ve středu 30. listopadu se naše základní škola ponořila do vánoční atmosféry, kterou jsme si vychutnali úplně všemi smysly.

Naše uši slyšely veselý dětský smích, tóny vánočních koled a sílu společného zpěvu všech dobrých lidí.

Naše ruce stříhaly, hnětly, lepily, tvarovaly, kreslily v kreativních dílničkách rozesetých po celé škole. Každé dítě si ve své ruce při odchodu drželo alespoň jeden výrobek, který mu bude doma připomínat pospolitě strávený den.

Naše nosy čichaly nejen vůni jehličí, ale také úžasného punče se spoustou ovoce.

Naše ústa ochutnala lahodné sladké palačinky či jednohubky s pomazánkami nejrůznějších příchutí.

Naše oči viděly krásnou výzdobu. Bělostné andělíčky vznášející se nad schodištěm, perníčky sice z kartonu, ale úplně k nakousnutí, stromečky plné krásných ozdob… A co teprve ta pastva pro oči před školou! Majestátní jedle se stovkami světýlek a pod ní… Betlém! Tradiční, slaměný, s Marií, Josefem a Ježíškem v životní velikosti.

Vnímejme dobu adventu a vánočních svátků plně, všemi smysly, s radostí a láskou v našich srdcích.

Michaela Janotová