Košíková – III. okrskové finále hochů

Autor: | Posted on: Březen 18, 2015

V pátek 13. 3. 2015 se ve Velké Bystřici uskutečnil finálový turnaj v košíkové mladších a starších hochů. Turnaje se v každé kategorii zúčastnila družstva ZŠ Velký Týnec, ZŠ Velký Újezd a pořádající družstvo ZŠ Velká Bystřice.

Finálový turnaj byl zvláštní tím, že pouze v místní hale mají opravdové parametry basketbalového hřiště. To se projevilo zejména na fyzické zdatnosti hráčů, kteří jsou zvyklí hrát v malých tělocvičnách.

V kategorii starších žáků se nám podařilo vybojovat druhé místo, když jsme po pěkném boji porazili Velký Týnec. Na favorizované hráče z Velké Bystřice jsme však letos neměli. Právem vyhráli všechny přípravné turnaje a postoupili do okresního finále. Průprava, kterou získali v házené byla opravdu vidět ve všech herních činnostech.

V kategorii mladších žáku jsme ale soupeřům nedali žádnou šanci. Úježďáci předvedli pěkný kolektivní výkon a zaslouženě turnaj vyhráli.